Sudeckie jaskinie: Dziurawy Kamień

W gronie tych atrakcji, którymi mogą nas oczarować Sudety, dość ciekawą grupę stanowią jaskinie. Takie obiekty, jak Jaskinia Dziurawy Kamień, bez wątpienia dla wielu z nas mogą się okazać niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. Co warto wiedzieć na temat tej atrakcji turystycznej?

Związek człowieka z naturą

Na zboczu góry Chojnik, która stanowi enklawę Karkonoskiego Parku Narodowego, znajduje się jedna z ciekawszych jaskiń w Sudetach. To Jaskinia Dziurawy Kamień, której popularność wynika z kilku względów. Bliskość słynnego zamku oraz położenie w pobliżu szlaku, który pozwala turystom przemieszczać się pomiędzy Jelenią Górą a Sobieszowem to czynniki najważniejsze. Jaskinia ta przyciąga również swą formą oraz historią powstania. Nie jest to jaskinia krasowa, lecz jaskinia szczelinowa, która powstała w wyniku erozji granitowego masywu skalnego i jego późniejszego popękania. Jaskinia ta ma około 20 m długości, a jej pokonanie nikomu nie powinno sprawić większych problemów.

Sudety to góry wyjątkowe, które mogą nas oczarować swą różnorodnością oraz przyrodniczym bogactwem. Tanie noclegi i gęsta sieć szlaków turystycznych to czynniki, dzięki którym turystyka ma się tu coraz lepiej, a zaplanowanie ciekawej wycieczki staje się zadaniem łatwym nawet dla turystów-amatorów. Jeśli celem takich wypraw staną się sudeckie jaskinie, można dodatkowo liczyć na moc wspaniałych wrażeń z górskich wojaży.