Najbardziej spektakularne norweskie góry

Norwegia to kraj spektakularnych gór. Z ponad 300 szczytami o wysokości ponad 2000 metrów, Norwegia jest idealnym miejscem do zwiedzaniagór.

Kraj ten oferuje nieskażoną dziką przyrodę z chropowatymi szczytami o wyraźnej własnej tożsamości, gdzie Norwegowie zjeżdżają w weekendy i święta, aby uciec od stresów życia codziennego. W rzeczywistości tysiące Norwegów ma swój własny domek w górach. Ci, którzy go nie mają, lub przyjeżdżają z zagranicy, mogą wynająć piękny domek w przestrzeniach tak pięknych, że wyobraźnia ledwie może to sobie wyobrazić.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w norweskich górach

Oto lista górskich miejsc w Norwegii, których na pewno nie możesz przegapić, jeśli odwiedzisz ten europejski kraj:

Kjerag

Ta góra jest jedną z najpiękniejszych i można z niej podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Lysefjord. Osiąga wysokość 1084 metrów nad poziomem morza i jest idealna do odwiedzenia latem. Trzeba jednak być w towarzystwie wyspecjalizowanego przewodnika i wyposażonym w sprzęt górski.

Są jeszcze tereny zaśnieżone, gdzie trzeba używać nart lub rakiet śnieżnych i nawet w lecie należy zabrać ze sobą ciepłą odzież. Na szczycie czeka na Ciebie niespodzianka: wiszący kamień pomiędzy dwoma ogromnymi górami.

Galdhøpiggen: najwyższa góra Norwegii

Ta góra jest słynna w całym kraju; jest najwyższą górą i znajduje się na terenie Parku Narodowego Jotunheimen, lepiej znanego jako miejsce olbrzymów, w hrabstwie Innlandet. Nie jest tak zatłoczona jak inne, ale warto wejść na nią z przewodnikiem, gdyż znajduje się tam kilka lodowców. Na jej szczycie znajdziemy bardzo osobliwą chatkę z kamienia. Cechą charakterystyczną tej góry jest zimny i srogi klimat. Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się na wyjazd w mroźne góry: https://www.polanczyk24.pl/jak-przygotowac-sie-na-wyjazd-w-gory-zima

Góra Trolltunga

To kolejna z najbardziej spektakularnych norweskich gór. Nawet jej nazwa jest magiczna, gdyż oznacza „język trolla”. Znajduje się on w pobliżu miasta Odda i jest konsekwencją różnych zlodowaceń, które miały miejsce na tym terenie.

Można ją zwiedzać bez przewodnika, ale tylko wtedy, gdy nie ma śniegu i należy ściśle przestrzegać wskazówek zaznaczonych na tablicach informacyjnych. W pozostałej części roku można go zwiedzać, ale tylko z przewodnikiem górskim.

Wędrówka przez Trolltungę może trwać około 10 godzin, dlatego ważne jest, aby dobrze zaopatrzyć się w jedzenie i picie oraz ciepłą odzież, niezależnie od pory roku. Znajdziesz tu ogromny nawis klifowy, gdzie możesz zrobić kilka spektakularnych zdjęć.