Jakie są najpopularniejsze atrakcje turystyczne na wakacje w Polsce?

Bardzo wiele miast, czy mniejszych miejscowości w naszym kraju słynie z turystyki.

Wakacje w Polsce? Sprawdź te miasta!

Udając się na południe naszego kraju warto wspomnieć o Zakopanem, do którego co roku przyjeżdża wielu turystów nie tylko z naszego kraju, ale też i zza granicy. To miasteczko słynie nie tylko ze skoczni, które są bardzo znane, ale również i z gór, które tak wszyscy kochają.

Zimą można tam pozjeżdżać na nartach, czy torach saneczkowych. Fajnie jest też udać się na Gubałówkę kolejką linową. Wyciągi narciarskie są oblegane nie tylko przez dorosłych, ale również i przez dzieci, które uczą się zjeżdżać pod obserwacją instruktorów.

Jakie jeszcze miasta warto wybrać na wakacje w Polsce?

Latem zaś zauważymy tłumy ludzi na słynnych Krupówkach, gdzie można kupić wiele pamiątek, czy napić się gorącej herbaty w jednej z restauracji.

Popularnym miasteczkiem jest też Wisła, z której to pochodzi nasz słynny skoczek Adam Małysz. Tam również można podziwiać skocznie, czy pozjeżdżać na nartach. Na południu Polski, gdzie dominują górzyste tereny nie brakuje atrakcji. Jeżeli nie lubimy gór a za to bardziej kochamy wodę wybierzemy się na północ naszego kraju a mianowicie nad morze.

A może morze Bałtyckie na wakacje w Polsce?

Bałtyk jest nie tylko oblegany przez turystów latem, kiedy to można okapać się i schłodzić ciało w wodzie, ale również i jesienią, kiedy to właśnie nad morzem jest dużo jodu, który wdychany jest przez ludzi. Piękne plaże jakie mamy nad Bałtykiem są długie i piaszczyste. Można na nich zbierać muszelki, czy robić zamki z piasku. Wieczorem kiedy jest już chłodniej słuchamy wyjątkowego szumu fal, które dobijają do brzegu. Na północy w różnych miejscowościach znajdują się porty, w których to można podziwiać odpływające, czy przypływające do niego statki. Warto też udać się na molo, które prowadzi w głąb morza.

Więcej wpisów o interesujących atrakcjach turystycznych znad polskiego morza, znajdziesz w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.

Widzimy też rybaków, którzy dostarczają wyłowione ryby do smażalni, gdzie przyrządzone zostają przez kucharzy a następnie podane zostają głodnym turystom, którzy z miłą chęcią je zjadają. W Polsce są również zielone i kolorowe tereny, które znajdują się między innymi na południowym wschodzie nad Soliną.