Co warto zobaczyć w wielkopolskim Puszczykowie?

Leżące w niewielkiej odległości od Poznania Puszczykowo to atrakcyjny cel wycieczki dla tych, których interesują literatura oraz dalekie podróże. Dumą Puszczykowa jest przecież wyjątkowa placówka muzealna, na terenie której te dwie dziedziny życia pięknie się ze sobą łączą.

Puszczykowo – poznaj ten niesamowity skarb wielkopolski

Tutejsze muzeum to w istocie Pracownia literacka Arkadego Fiedlera, która została urządzona w starym domu pisarza. Można tu zobaczyć wiele ciekawych pamiątek, które pisarz i podróżnik przywiózł jako pamiątki z dalekich wypraw do swego rodzinnego Puszczykowa. Stworzyły one wspaniałą kolekcję, uznawaną dziś za jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na terenie Wielkopolski. Co można tutaj zobaczyć?

Tego nie wiedziałeś o Puszczykowie

Przede wszystkim cenne eksponaty z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji, dzięki którym można zdobyć wiele cennych informacji na temat odległych kultur. Nie brak tu masek obrzędowych oraz muzycznych instrumentów, łuków, myśliwskich dmuchawek czy takich eksponatów, jak trofea ludzkich głów. W muzeum tym zgromadzono również sporo ciekawych pająków i motyli, dzięki czemu wizyta w tym miejscu staje się cennym doświadczeniem dla każdego miłośnika przyrody. Zachwyt może też wzbudzić wielkie akwarium, w których znajdują się…żywe piranie.

Więcej wpisów o wielkopolskich atrakcjach turystycznych, przeczytasz w serwisie www.poznanski.pl.

Atrakcji nie brakuje też w ogrodzie, który otacza dom pisarza. Umieszczono w nim kopie tych obiektów, które najpiękniej przypominają nam o dawnych kulturach.

Co zatem można zobaczyć w tym ogrodzie? Jednym z najciekawszych obiektów jest tu posąg z Wyspy Wielkanocnej, uwagę przyciąga również Brama Słońca z okolic Jeziora Titicaca w Boliwii. Kalendarz Azteków w kształcie wielkiego dysku, głowa olmecka z Meksyku, totemiczne słupy oraz posąg wojownika tolteckiego – oto kolejne atrakcje, dzięki którym wizyta w ogrodzie przy pracowni pana Arkadego dla każdego z nas stanie się niezapomnianą przygodą.