Beskidzkie letniska – Węgierska Górka

Ta duża wieś od lat przyciąga turystów, którym marzy się wypoczynek w dolinie Soły. Tu, na pograniczu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, na turystów czekają i liczne atrakcje, i doskonale rozwinięta baza noclegowa. Efekt? Węgierska Górka stała się jednym z najpopularniejszych miejsc wśród tych turystów, którzy chcą spędzać wczasy w polskich górach.

Z jakich możliwości wypoczynku można skorzystać w Węgierskiej Górce?

Nazwa Węgierskiej Górki przypomina o ważnych wydarzeniach historycznych. Według informacji pochodzących ze strony www.malopolskainfo.pl wiemy, że to właśnie tu powstawały słynne węgierskie szańce, do dziś mające przypominać o sporach toczonych pomiędzy Komorowskimi – ówczesnymi właścicielami Węgierskiej Górki, a królem Węgier – Maciejem Korwinem. Zapoczątkowany w XV wieku spór oraz wznoszone w tym czasie szańce dały zatem początek nazwie miejscowości, która z czasem stała się jednym z najpopularniejszych letnisk w Beskidach.

Co warto tu zobaczyć?

Z pewnością warto odwiedzić tereny dawnej huty żelaza, dzięki której w początkach XIX wieku Węgierska Górka stała się ważnym ośrodkiem przemysłowym. Turystów z pewnością zainteresują też fortyfikacje z czasów II wojny światowej. Ich budowę rozpoczęto wiosną 1939 roku. Dziś w jednym ze schronów mieści się ciekawa ekspozycja muzealna, dzięki której turyści mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat kampanii wrześniowej oraz tak ważnego dla mieszkańców Węgierskiej Górki, jakim była obrona tej miejscowości przez oddział dowodzony przez kapitana Tadeusza Semika. To dzięki niemu fort „Wędrowiec” jest do dziś miejscem tak chętnie odwiedzanym przez miłośników historii, a urządzane tu rekonstrukcje historyczne cieszą się ogromnym powodzeniem.

Węgierska Górka to atrakcyjne miejsce na wczasy oraz doskonały punkt wypadowy w pobliskie góry. Tutejsze atrakcje mogą oczarować każdego, a malownicza okolica sprawi, że wypoczynek na terenie tego beskidzkiego letniska dla każdego stanie się wspaniałą przygodą.