I Pieszy Rajd Retro "Flanela 2016"

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej inicjatywie Gildii Przewodnikow Sudeckich oraz Towarzystwa Izerskiego "Flanela 2016". Będzie to przejście przez kawałek Karkonoszy i Gór Izerskich w strojach RETRO :) czyli z czasów PRL. Start odbędzie się w Żelzanym Tyglu w Szklarskiej Porębie 24.09.2016 o godzinie 10:00. Podzielimy się na trzy grupy o różnej skali trudności i wyruszymy w drogę. Koniec planujemy na około godzinę 18:00 w Stacji Turystycznej "Orle" gdzie odbędzie się zakończenie sezonu letniego przy muzyce na żywo. Zapisy na maila kontakt@gildia-przewodnicy.pl Więcej szczegółów w kolejnych postach

 

REGULAMIN

PIERWSZEGO PIESZEGO RAJDU RETRO „FLANELA 2016”  

 

§ 1

Pierwszy Pieszy Rajd Retro „Flanela 2016”, zwany dalej Rajdem „Flanela 2016”, ma na celu popularyzację wartości krajoznawczych i turystycznych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Współorganizatorami głównymi są Towarzystwo Izerskie i Gildia Przewodników Sudeckich im. Willa Ericha Peuckerta.

§ 2

Termin Rajdu „Flanela 2016” zostaje ustalony na sobotę     24 września 2006 r.

§ 3

Warunkiem wzięcia udziału w Rajdzie „Flanela 2016” jest zgłoszenie uczestnika zawodnika w formie internetowej na stronie https://www.facebook.com/Gildia-Przewodnik%C3%B3w-Sudeckich-138789366134446/?fref=ts,

Lub

http://www.gildia-przewodnicy.pl/pl 

wniesienie opłaty startowej w wysokości 10 zł w dniu startu

oraz stosowny ubiór (patrz § 6).

§ 4

Organizatorzy planują wariantowo trzy trasy rajdu, w zależności od stopnia trudności do indywidualnego wyboru uczestników:

1.  

Żelazny Tygiel Waloński - Hala Szrenicka – Jakuszyce - Orle

2.  

Żelazny Tygiel Waloński – Szklarska Poręba Huta                 - Jakuszyce - Orle

3.  

Żelazny Tygiel Waloński – Zakręt Śmierci - Wysoki Kamień    - Rozdroże pod Cichą Równią - Orle

§ 5

Start rajdu: 24 wrzesień 2016 r. godzina 10.00 - Żelazny Tygiel Waloński, Szklarska Poręba, ul. 1 Maja 66 „a”

Zakończenie rajdu o godzinie 16.00 i wręczenie nagród połączone z udziałem uczestników w imprezie „Koniec lata”          w Stacji Turystycznej Orle.

§ 6

Zawodnicy zobowiązani są do udziału w Rajdzie „Flanela 2016” w ekwipunku turystycznym pochodzącym z czasów PRL. Ekwipunek turystyczny nie może zawierać żadnych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych pod rygorem wykluczenia         z udziału Rajdzie „Flanela 2016”. Zalecane są skórzane buty typu „pionierki”, wełniany sweter i skarpety, brezentowa ‘kangurka”, flanelowa koszula, bawełniane bądź sztruksowe spodnie, plecak na stalowym stelażu ze skórzanymi paskami, krem „Nivea”,  aluminiowa menażka, emaliowany kubek.

§ 7

W Rajdzie „Flanela 2016” nagradzany będzie indywidualny strój turystyczny pochodzący z okresu PRL.

§ 8

Komandorem Rajdu „Flanela 2016” jest Andrzej Mateusiak, wiceprezes Zarządu PTTK oddział Sudety Zachodnie

 

§ 9

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie      i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

                                                                     

 

 

 

 

       oprac. Przemysław Wiater