Ekomuzeum – krajobraz pędzlem malowany...

Ekomuzeum to sieć rozproszonych w terenie obiektów, tworzących żywą kolekcję obrazującą wartości przyrodnicze i kulturowe regionu oraz dorobek jego mieszkańców. Wyjątkowy charakter regionu jest prezentowany jako wypadkowa warunków naturalnych i działalności ludzi, historycznej i obecnej.

Etymologiczne termin ekomuzeum pochodzi od dwóch greckich słów: „oikos”, które oznacza „dom” i „museion”, jako zbiór rzeczy, kolekcja związanych z miejscem pochodzenia i życia określonej grupy ludzi, czyli muzeum „małej ojczyzny”.

Zapraszamy na wycieczkę, dzięki której poznacie niezwykłych ludzi ich pasje i miejsca, w których tworzą i żyją. Jeśli przyjechałeś/aś w Karkonosze i Góry Izerskie i oczekujesz ciekawych produktów regionalnych, wytworzonych przez miejscowych artystów i rzemieślników, to ta oferta jest zdecydowanie dla Ciebie. Oprócz malowniczych krajobrazów i wsi odwiedzisz miejsca, w których odpoczniesz od natłoku codziennego życia, głośnego miasta i stresu. Ta wycieczka odkryje w Tobie nowe pasje, a być może już te, które posiadasz, a ciągle nie masz czasu aby je zrealizować. Zapraszamy na wycieczkę, której na próżno szukać w innych ofertach.

  • Odkryj Sudecką Krainę Miniatur, która czaruje wspaniałą architekturą regionu.

  • Przekrocz progi dawnej świątyni ewangelickiej, w której odkryjesz prawdziwy skarbiec miejscowych twórców.

  • Wejdź do Taberny pod Mnichem, gdzie rozbrzmiewają dźwięki wędrownych minstreli.

  • Odwiedź Galerię Kozia Szyja, w której gospodarze opowiedzą niezwykłe historie przy pachnącej aromatycznej kawie i nalewce.

  • Zaglądnij przez kolorowe witraże i wejdź do pracowni artystów, którzy czarują szkłem.

To tylko część tego, co możemy dla Ciebie odkryć.