Drugi Pieszy Górski Rajd Retro "Flanela 2017"

Zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie Gildii Przewodnikow Sudeckich oraz Towarzystwa Izerskiego "Flanela 2017". Będzie to przejście przez kawałek Karkonoszy i Gór Izerskich w strojach RETRO :) czyli z czasów PRL. Start odbędzie się w Żelzanym Tyglu w Szklarskiej Porębie oraz przy Hali Spacerowej w Świeradowie Zdrój 16.09.2017 o godzinie 08:30. Podzielimy się na cztery grupy o różnej skali trudności i wyruszymy w drogę. Koniec planujemy na około godzinę 14:30 w Stacji Turystycznej "Orle" gdzie odbędzie się zakończenie sezonu letniego przy muzyce na żywo. Zapisy na FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Więcej szczegółów w kolejnych postach

REGULAMIN

PIERWSZEGO DRUGIEGO RAJDU RETRO „FLANELA 2017” § 1

Drugi Pieszy Rajd Retro „Flanela 2017”, zwany dalej Rajdem „Flanela 2017”, ma na celu popularyzację wartości krajoznawczych i turystycznych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Współorganizatorami głównymi są Towarzystwo Izerskie i Gildia Przewodników Sudeckich im. Willa Ericha Peuckerta.

§ 2

Termin Rajdu „Flanela 2017” zostaje ustalony na sobotę 16 września 2017 r.

§ 3

Warunkiem wzięcia udziału w Rajdzie „Flanela 2017” jest zgłoszenie w FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM 


wniesienie opłaty startowej w wysokości 20 zł (19 - 119 lat) lub 10 zł (7 lat - 18 lat ) w dniu startu

oraz stosowny ubiór (patrz § 6).

§ 4

Organizatorzy planują wariantowo cztery trasy rajdu, w zależności od stopnia trudności do indywidualnego wyboru uczestników:

1. 

Żelazny Tygiel Waloński - Hala Szrenicka – Jakuszyce - Orle

2. 

Żelazny Tygiel Waloński – Szklarska Poręba Huta - Kopalnia Stanisław - Jakuszyce - Orle

3. 

Żelazny Tygiel Waloński – Zakręt Śmierci - Wysoki Kamień - Rozdroże pod Cichą Równią - Orle

4.

Świeradów Zdrój Hala Spacerowa - Chatka Górzystów - Orle

§ 5

Start rajdu: 16 wrzesień 2017 r. godzina 08:30 - Żelazny Tygiel Waloński, Szklarska Poręba, ul. 1 Maja 66 „a” lub Hala Spacerowa w Świeradowie Zdrój, Konstytucji 3-go Maja 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Zakończenie rajdu ok godziny 14:30 ogłoszenie wyników w plebiscycie "Nasjlepszy Strój" połączone z udziałem uczestników w imprezie „Koniec lata” w Stacji Turystycznej Orle.

§ 6

Zawodnicy zobowiązani są do udziału w Rajdzie „Flanela 2017” w ekwipunku turystycznym pochodzącym z czasów PRL. Ekwipunek turystyczny nie może zawierać żadnych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zalecane są skórzane buty typu „pionierki”, wełniany sweter i skarpety, brezentowa ‘kangurka”, flanelowa koszula, bawełniane bądź sztruksowe spodnie, plecak na stalowym stelażu ze skórzanymi paskami, krem „Nivea”, aluminiowa menażka, emaliowany kubek.

§ 7

W Rajdzie „Flanela 2017” nagradzany będzie indywidualny strój turystyczny pochodzący z okresu PRL.

§ 8

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

 

 oprac. Przemysław Wiater