24.09.2016 "Flanela 2016"

Zapraszamy do więcia udziału I Pieszym Rajdzie Retro "Flanela 2016". 24 września 2016 odbędzie spotykamy się w Żelaznym Tyglu w Szklarskiej porębie aby o godzinie 10:00 wyruszyć na wędrówkę po Karkonoszach i Górach Izerskich. Nie będzie to zwykła wędrówka ale wędrówka retro, ponieważ obowiązywać będą stroje z czasów PRL, czyli flanele, dżinsy i bardzo mało plastiku. Na uczestników czekają 3 trasy o różnej skali trudności, od bardzo łatwej rekreacyjnej, aż po łatwą górską. Celem naszgo rajdu jest dobra zabawa i pożegnanie sezonu letniego w sposób nietuzinkowy. Każda z grup będzie prowadzona przez przewodnika lub przewodników z Gildii Przewodników Sudeckich ubranych w spoób przepisowy, czyli retro. Finał odbędzie się około 18:00 w Stacji Turystycznej Orle gdzie przy muzyce na żywo odbędzie się m.in. wybór Miss i Mistera rajdu oraz wyróżnienie dla najmłodszego i najstarszego uczestnika "Flanelii 2016" Więcej informacji w dalszych postach już w krótce.

Jak zgłaszamy uczestnictwo??
Wysyłamy maila na kontakt@gildia-przewodnicy.pl i wpisujemy: Imię Nazwisko, miasto, wiek, telefon kontaktowy

REGULAMIN

PIERWSZEGO PIESZEGO RAJDU RETRO „FLANELA 2016”  

 

§ 1

Pierwszy Pieszy Rajd Retro „Flanela 2016”, zwany dalej Rajdem „Flanela 2016”, ma na celu popularyzację wartości krajoznawczych i turystycznych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Współorganizatorami głównymi są Towarzystwo Izerskie i Gildia Przewodników Sudeckich im. Willa Ericha Peuckerta.

§ 2

Termin Rajdu „Flanela 2016” zostaje ustalony na sobotę 24 września 2006 r.

§ 3

Warunkiem wzięcia udziału w Rajdzie „Flanela 2016” jest zgłoszenie uczestnika zawodnika w formie internetowej na stronie https://www.facebook.com/Gildia-Przewodnik%C3%B3w-Sudeckich-138789366134446/?fref=tsLub http://www.gildia-przewodnicy.pl/pl  wniesienie opłaty startowej w wysokości 10 zł w dniu startu oraz stosowny ubiór (patrz § 6).

 

§ 4

Organizatorzy planują wariantowo trzy trasy rajdu, w zależności od stopnia trudności do indywidualnego wyboru uczestników:

1.  

Żelazny Tygiel Waloński - Hala Szrenicka – Jakuszyce - Orle

2.  

Żelazny Tygiel Waloński – Szklarska Poręba Huta  - Jakuszyce - Orle

3.  

Żelazny Tygiel Waloński – Zakręt Śmierci - Wysoki Kamień  - Rozdroże pod Cichą Równią - Orle

§ 5

Start rajdu: 24 wrzesień 2016 r. godzina 10.00 - Żelazny Tygiel Waloński, Szklarska Poręba, ul. 1 Maja 66 „a”

Zakończenie rajdu o godzinie 16.00 i wręczenie nagród połączone z udziałem uczestników w imprezie „Koniec lata” w Stacji Turystycznej Orle.

§ 6

Zawodnicy zobowiązani są do udziału w Rajdzie „Flanela 2016” w ekwipunku turystycznym pochodzącym z czasów PRL. Ekwipunek turystyczny nie może zawierać żadnych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych pod rygorem wykluczenia  z udziału Rajdzie „Flanela 2016”. Zalecane są skórzane buty typu „pionierki”, wełniany sweter i skarpety, brezentowa ‘kangurka”, flanelowa koszula, bawełniane bądź sztruksowe spodnie, plecak na stalowym stelażu ze skórzanymi paskami, krem „Nivea”,  aluminiowa menażka, emaliowany kubek.

§ 7

W Rajdzie „Flanela 2016” nagradzany będzie indywidualny strój turystyczny pochodzący z okresu PRL.

§ 8

Komandorem Rajdu „Flanela 2016” jest Andrzej Mateusiak, wiceprezes Zarządu PTTK oddział Sudety Zachodnie

§ 9

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

                                                       oprac. Przemysław Wiater