Pierwszy Pieszy Rajd Retro Flanela 2016

Powiadają, że w Karkonoszach i Górach Izerskich sezon turystyczny trwa cały rok. A jednak dzieli się na dwa główne: letni i zimowy. Każdy z nich należy rozpocząć i skończyć radośnie, oczywiście w górach. Z pomocą nadchodzi Gildia Przewodników Sudeckich oraz Towarzystwo Izerskie. Wspólnie zachęcamy do wzięcia udziału w Pierwszym Pieszym Rajdzie Retro "Flanela 2016". Wpisuje się w zapoczątkowany przed laty przez dra Przemysława Wiatera, karkonosko-izerski cykl retro.

Do udziału zapraszamy wszystkich, dla których wędrówka górskimi szlakami i poznawanie nietuzinkowych ludzi jest drugą naturą. Przygotowaliśmy trzy trasy o różnym stopniu trudności i atrakcyjności. Każda ze ścieżek startować będzie w Żelaznym Tyglu w Szklarskiej Porębie przy ulicy 1 Maja 66a. Pierwsza z nich wiedzie przez grzbiet Karkonoszy, Schronisko "Pod Łabskim Szczytem", Halę Szrenicką i Jakuszyce. Druga, nieco dłuższa, przez "Zakręt Śmierci" i Kopalnię "Stanisław". Trzecia – najprostsza – wiedzie opodal dawnej Josephinenhütte i dalej leśnymi drogami do osady Orle. 
Trasy są nieco wymagające, ale bez obaw – poprowadzą Was doświadczeni przewodnicy z Gildii Przewodników Sudeckich im. Willa Ericha Peuckerta. 
Wszystkie mają swój koniec w jednym z najbardziej znanych miejsc Gór Izerskich czyli we wspomnianej osadzie Orle. Tutaj kwaterę główną ma Towarzystwo Izerskie i Stacja Turystyczna ORLE. Podczas wielkiego zakończenia "Flaneli 2016" będzie można tu nie tylko odpocząć, ale też bawić się przy muzyce na żywo czeskiej kapeli. Corocznie pod koniec września spotykają się tu miłośnicy Gór Izerskich na wspólnym kociołkowaniu i konkursie nalewek podczas "Pożegnania lata". Atrakcji więc będzie moc.

Powrót do Jeleniej Góry na własną rękę. Można wykupić nocleg w ST ORLE lub w Jakuszycach, albo dojechać do najbliższego miasta pociągiem lub większą taksówką, których w Szklarskiej Porębie jest wiele.