Zamek Wleń

Mamy wielką przyjemność poinformować, że stowarzyszenie Gildia Przewodników Sudeckich oraz Stowarzyszenie Wieża Książęca w Siedlęcinie zostały gospodarzem najstarszego murowanego zamku na Śląsku, Zamku we Wleniu. Więcej informacji na oficjalnej stronie warowni.

Flanela 2017 - trasa nr 3

Trasa oczami p. Jolanty Soji, która wiodła ze Szklarskiej Poręby przez Halę Szrenicką, Jakuszyce do Stacji Turystycznej Orle. Autorka zdjęć jest jedną z najbardziej doświadczonych uczestniczek imprez organizowanych przez Gildię Przewodników Sudeckich, ponieważ już kulkutrotie startowała w koronnej imprezie stowarsyzenia jakim jest Wielkie Wędrowanie z Gildią Przewodników Sudeckich. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć :)

Flanela 2017 Zakończenie

Zakończenie II Pieszego Górskiego Rajdu Retro "Flanela 2017" odbyło się około 16:30 na Stacji Turystycznej "Orle". Atrakcjami finału była prezentacji najnowszej książki pana Grzegorza Kapli oraz wybór najładniej ubranego pana oraz pani a także najłodszego i najstarszego uczestnika. Każdy wędrowiec otrzymał michę pysznego kapuśniaku przygotowanego przez samego gospodarza pana Stanisława Kronafela. Po wszytskim na miejscu odbył się festiwal kociołków oraz nalewek do której każdy mógł się zapisać.

II Pieszy Górski Rajd Retro Flanela 2017 Wystartował!!!!!

W dniu 16 września 2017 roku z Żelaznego Tygla Walońskiego w Szklarskiej Porębie oraz spod Hali Spacerowej w Świeradowie Zdrój wystartował II Pieszy Górski Rajd Retro "Flanela 2017". Łacznie zebrało się około 70 turystów i w czterech grupach wystartowaliśmy na szlak. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową hustę planelową, która stała się znakiem rozpoznawczym wydarzenia. Z relacji uczestników wynika, że włożyli sporo czasu w przygotowania do spaceru, ponieważ część ma jajko na twardo, kompocik, metalowe kubeczki a w piersiówkach małe co nie co.