24.09.2016 "Flanela 2016"

Zapraszamy do więcia udziału I Pieszym Rajdzie Retro "Flanela 2016". 24 września 2016 odbędzie spotykamy się w Żelaznym Tyglu w Szklarskiej porębie aby o godzinie 10:00 wyruszyć na wędrówkę po Karkonoszach i Górach Izerskich. Nie będzie to zwykła wędrówka ale wędrówka retro, ponieważ obowiązywać będą stroje z czasów PRL, czyli flanele, dżinsy i bardzo mało plastiku. Na uczestników czekają 3 trasy o różnej skali trudności, od bardzo łatwej rekreacyjnej, aż po łatwą górską. Celem naszgo rajdu jest dobra zabawa i pożegnanie sezonu letniego w sposób nietuzinkowy.

3 - 5.07.2015 Wielkie Wędrowanie V

Zapraszamy do więcia udziału w Jubileuszowym V Wielkim Wędrowaniu z Gildią Przewodników Sudeckich. Co roku w pierwszy weekend lipca na rynku zbiera się duża liczba fanów wędrówek, spacerów, krajoznawstwa i regionalizmu z Jeleniej Góry, Dolnego Śląka, Polski i Świata. Tym razem trasa również nie zawiedzie. Wybraliśmy tereny rzadko uczęszczane przez szeregowych turystów a stanowiące swoisty rarytas dla każdego kto lubi urokliwe zakamarki małych miejscowości. Odwiedzimy osady ukryte w Górach Kaczawskich, które istnieją od XIII wieku, a wspomnieniem po tamtych czasach są wspaniałe kościoły inkastelowane. Uchylając rąbka tajemnicy podpowiemy, że rozpoczniemy wędrówkę od polowania na jelenia, a w krótce po tym zawędrujemy do malowniczego Siedlęcina gdzie księżna w swojej Wieży przygotowała dla Was niespodziankę. Zapraszamy więc do zapisów na naszej stronie facebookowej oraz na kontakt@gildia-przewodnicy.pl.

I Pieszy Rajd Retro "Flanela 2016"

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej inicjatywie Gildii Przewodnikow Sudeckich oraz Towarzystwa Izerskiego "Flanela 2016". Będzie to przejście przez kawałek Karkonoszy i Gór Izerskich w strojach RETRO :) czyli z czasów PRL. Start odbędzie się w Żelzanym Tyglu w Szklarskiej Porębie 24.09.2016 o godzinie 10:00. Podzielimy się na trzy grupy o różnej skali trudności i wyruszymy w drogę. Koniec planujemy na około godzinę 18:00 w Stacji Turystycznej "Orle" gdzie odbędzie się zakończenie sezonu letniego przy muzyce na żywo.

Will Erich Peuckert - Nasz Patron

Will-Erich Peuckert (11 maja 1895 – 25 października 1969) należał do grona niezwykłych postaci, które przyciągnęły Karkonosze i Góry Izerskie.

„[...] większego Ślązaka niż on nie spotkałem w całym swoim życiu” – tak rozpoczynał charakterystykę postaci W.-E. Peuckerta z okazji sześćdziesiątej rocznicy jego urodzin Gerhart Pohl, sekretarz i, jak o sobie mawiał, „giermek” Gerharta Hauptmanna.