Aktualności

Zamek Wleń

Mamy wielką przyjemność poinformować, że stowarzyszenie Gildia Przewodników Sudeckich oraz Stowarzyszenie Wieża Książęca w Siedlęcinie zostały gospodarzem najstarszego murowanego zamku na Śląsku, Zamku we Wleniu. Więcej informacji na oficjalnej stronie warowni.

Flanela 2017 - Komandor rajdu został mianowany

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Komandorem II Pieszego Górskiego Rajdu Retro "Flanela 2017" został mianowany Przemek Wiater, człowiek niezwykle skromny, a przy tym historyk, historyk sztuki, kustosz dyplomowany, pracownik Domu Carla i Gerharda Hauptmanów w Szklarskiej Porębie - oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Wykładowca WSM w Legnicy, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych m.in.

Drugi Pieszy Górski Rajd Retro "Flanela 2017"

Zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie Gildii Przewodnikow Sudeckich oraz Towarzystwa Izerskiego "Flanela 2017". Będzie to przejście przez kawałek Karkonoszy i Gór Izerskich w strojach RETRO :) czyli z czasów PRL. Start odbędzie się w Żelzanym Tyglu w Szklarskiej Porębie oraz przy Hali Spacerowej w Świeradowie Zdrój 16.09.2017 o godzinie 08:30. Podzielimy się na cztery grupy o różnej skali trudności i wyruszymy w drogę. Koniec planujemy na około godzinę 14:30 w Stacji Turystycznej "Orle" gdzie odbędzie się zakończenie sezonu letniego przy muzyce na żywo.

Mały Finał

W Szklarskiej Porębie Jakuszycach odbędzie się Mały Finał, będzie to miało miejsce w sobotę 01.07.2017 przed południem. Miejsce, które dla Was wybraliśmy jest jest sercem osady, Karczma Przygraniczna "Bombaj". Tam uczestnicy, którzy zakończą wędrówkę otrzymają pamiątkowe dyplomy, ponieważ przejście 50 km to nielada wyczyn. .

Uwaga Kierowcy

W dniu 30.06.2017 kiedy startuje Wielkie Wędrowanie jest możliwość zostawić samochód w Gierczynie (meta). Oto zasady:
1. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w busach prosimy aby do Gierczyna przyjechał tylko kierowca.

Posiłki na trasie WW VII

Do Wielkiego Wędrowania pozostało tylko 4 dni, 100 km przed nami. Na trasie będą na nas czekać 3 posiłki, na które będzie można zakupić talony przed startem.

25 km - Kopaniec - 8 zł - Zupa Pomidorowa 
50 km - Mały Finał - Jakuszyce 12 zł - Gulasz mięsny lub gulasz wege. z kaszą
75 km - Stóg Izerski - 8 zł - Zupa Kapuśniak